Ochranné pracovné odevy – sú naozaj potrebné?

Je vaše zamestnanie nebezpečné? Pracujete na stavbe, v sklade či priamo vo výrobe? Ochrana zdravia pri práci, a to predovšetkým pri tej manuálnej, by mala byť pre vás prioritou číslo 1! Bohužiaľ, mnoho ľudí tento fakt podceňuje, a to je jednou z najväčších chýb, ktorej sa dopúšťajú. Prečo?

Pracovné úrazy typu rozbitá hlava, narazená ruka či pošmyknutie na klzkej podlahe sú najčastejšie pracovné úrazy, ktoré majú v niektorých prípadoch trvalé následky! Ľudia jednoducho ignorujú, že kvalitné pracovné topánky či pohodlné pracovné oblečenie by mali byť bezpodmienečne v ich šatníku, a to hneď z viacerých dôvodov.

Pohodlná pracovná obuv je základ!

Tak ako už bolo v úvode spomenuté, do pracovného oblečenia, topánok i ochranných pomôcok by sme mali investovať aspoň kvôli bezpečnosti, ktorá sa vyžaduje najmä pri fyzickej práci.

Ak ste celý deň „na nohách“, pracovná obuv vám poskytne nielen zaslúžené pohodlie, no protišmyková podrážka vás ochráni pred pošmyknutím a zaručí vám stabilitu na akomkoľvek povrchu. Topánky určené do práce sú ľahké, pevné a majú vyvážený tvar i spoľahlivú funkčnosť. Materiál je nepremokavý, čiže tento typ obuvi je ideálny skutočne do každého počasia!

Montérky pre robotníkov

Ak pracujete na stavbe alebo ste „domácim kutilom“ a venujete sa práci okolo domu, súčasťou vášho šatníka by mali byť taktiež kvalitné montérky, ktoré sú vyrobené zo 100% bavlny. Elastická guma v páse vás žiadnym spôsobom neobmedzuje, čo je tiež jednou z predností monteriek, ktoré ponúka spoločnosť Bormis.

Dokonca sú niektoré z nich zateplené a určené do chladného zimného počasia, takže vás perfektne zahrejú a už ani zima vám nebude brániť v práci. Ich súčasťou sú reflexné prvky, ktoré sú dôležité najmä vtedy, keď pracujete v nepriaznivých podmienkach, v noci či pri ceste. Tak čo poviete, začnete sa aj vy chrániť počas práce, aby ste predišli neželanému pracovnému úrazu?